Jdi na obsah Jdi na menu

Houkago Hokenshitsu

17. 6. 2009

Houkago Hokenshitsu

 

Něco k tomu…Obrazek

Americký název: After School Nightmare

Autorka: Setona Mizushiro

Rok výroby: 2005 – 2008

Délka: 10 Vol. (39 Chapterů)

Styl: cross-dresing , psychologické drama

Odkaz: klik

(Stav: dokončeno)

Děj…

Mashiro Ichijou je středoškolák s docela nechutným tajemstvím – není ani muž, ani žena. Respektive od pasu nahoru je muž – od pasu dolu je žena. A není se mu co divit, že se mu to nelíbí. On sám se chce stát mužem – a brzy najde cestu, jak svého snu dosáhnout.

Zjistí, že se stal jedním z několika žáků, kteří se účastní speciálních hodin v utajené ošetřovně. Žáci při těchto hodinách spí, avšak v těchto snech jsou stále vzhůru a bojují proti ostatním spolužákům. Každý t takto „vybraných“ má nějaký problém – problém, kvůli kterému nemůže opustit školu a tyto „snové hodiny“ jsou jediným způsobem, jak můžou odmaturovat – a zároveň tak získat to, co chtějí… Ať jde o sebevědomí, odvahu, duši nebo plnohodnotné tělo v případě Mashira. Jedna věc, která ho frustruje – na začátku – je to, že se ve snu objevuje jako žena.

Pro Mashira jsou klíčoví dva další lidé. Tím prvním je spolužák Sou Mizuhashi, charismatický, okouzlující a s naprosto otřesnou povahou, který též chodí do těch tříd a který zjistí, co je Mashiro zač. A zároveň ho chce získat. To je důvod, proč jsem se nakonec rozhodla sem tuto mangu dát – protože Mashiro se, navzdory svému spodku, cítí být MUŽEM, mohlo by to být shonen-ai.

Tím spíš bych to ale mohla nazvat i jako shoujo-ai. Mashiro totiž začne chodit s Kurehou Fujishimou, dívkou ze třídy, která to o něm taky ví, aby si dokázal, že je muž. I když to samozřejmě nepřizná nahlas, že… Ta ale časem začne získávat sympatie i vůči Souovi… No, to už bych moc spoilerovala =)

Mashiro musí bojovat za to, co chce být. Bojuje s ostatními, i když neví, kdo je kdo ve skutečném životě, bojuje se sebou, se svou druhou polovinou a s láskou, kterou začíná cítit k Souovi. Musí vyspět, musí přestat být zbabělec a musí získat klíč – klíč od maturitních dveří. Ale o se stane, až ho získá? Kam vede temnota na jejich konci?

Nechte se překvapit.

Na tuhle mangu jsem narazila náhodou, ale úplně mě dostala. Doufám, že přehlídnete fakt, že by tu vlastně neměla co dělat as chutí si jí přečtete =)

 

Slideshow…

Mad world (po tomghle asipochopíte, proč se mi to tak líbí) - klik

Unbreak my heart - klik

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Halo?

(NoNE, 29. 1. 2010 12:41)

Halo vysvetlite mi nekdo kde to mam shanet?

Wow!

(Emma, 26. 6. 2009 18:51)

Už jsem skoro u konce, skoro, skoro... vážně úžasná manga, děkuji za doporučení :D Já se snad zbláznim, jestli jí ještě během dneška nedočtu.. *od rána čte* xD

weheeeeey ^^

(Ayumi, 17. 6. 2009 15:12)

toto vyzerá vážne cool ^_^