Jdi na obsah Jdi na menu

Planeta samých chlapců

28. 2. 2010

Planeta samých chlapců


Autor: Adam Georgiev


Z předmluvy Evy Kantůrkové:

"Text může zaujmout, pohoršit, znechutit, vyděsit, pobavit, donutit, aby se o něm přemýšlelo. Tedy text, který touží být vnímán a chce cosi důležitého sdělit Myslím, že tato kniha je tím druhem textu.
... Představí se vám bez okolků, a taky bez ohledu na hranice zeměpisné a okruhy civilizační, jeden zcela vyhraněný, celistvý a možná už i masový typ způsobu sexu a to se vší jeho ohroublostí, vášní, přelétavostí, neuchopitelnostsí, sprostotou a bezvýchodností
... Poskytuje pouze otevřený popis prostředí, z něhož pocházejí naléhavé otázky..."

V této výseči z třístránkové předmluvy jsem vybrala věty, kterými bych i já knihu popsala. Jedná se o výkřik do tmy jednoho madého muže, kterého drtí samota, idříznutí od světa, surově popisuje své sexuální zážitky, prostředí gay klubů, vztahy s přáteli a zvláštní oříběhy ze života.

Kniha není psaná klasickým formátem, ona vlastně nemá příběh. Jsou to útržky, sled myšlenek, píše to, na co právě myslí, bez nějaké kontroly. Myslím, že oprostě vzal tužku a psal, kdykoliv si vzpomněl na něco, co se mu kdy stalo. Ani to chronologicky neposkládal. Je to zmatek. Ale život je také zmatek.

Docela se mi to líbilo, kniha je autentická, je vidět, že je ze života. Je to kniha plná otázek, na které však nedává odpovědi. Mutí k zamyšlení. Je to, jako byste autorovi nahlédli do nitra. Je to drsné, surové, sprosté, plné sexu, drog a nočních klubů. Je to deník jednoho nezávazného života bez cíle.

Úryvek z knihy:

"Když vylezu, pořád tam stojí a usmívá se. Hned jak mě viděl, řekl si, že jsem z východní Evropy. Takový kluky na Západě nemaj. On sám je z Polska, ale žije v Londýně, pracuje v galegii. Jeho přítel je Angličan.
   - Chceš nějaké drogy?
   - A co jako?
   - Pills, LSD... vyjmenoval buhví co.
Samozřejmě jsem si nic nevzal, ale dojem šmejda stejně přetrvával.
   - Chodíš za prachy?
   - Ne, proč?
   - Jsi attractive. Tak atraktivní kluci většinou choděj za peníze... To bys měl. Byl bys bohatej. Mýmu příteli se taky líbíš.
Pak jsme se chvíli líbali. Nepřitahoval mě, ale měl hezkej úsměv a nějakou vznešenost v sobě..."

"Včera si Mark dotáhl ňákýho prostituta z Varů. Heterák. Pak vykřikoval, že to byl nejlepší sex v jeho životě.
Prý mu řek - Wow, jsi fakt dobrej
   - Jen dělám svůj job, prohlásil týpek

Neviděl jsem ho, jen slyšel:
   - I don´t like it, but i need money.
A dal se k dispozi Američanovi, kterýmu právě bylo 45.
Ten mu otcovsky odpověděl - Everybody needs.
Takže: nic si z toho nedělej, hochu.
Každej se musí nějakým způsobem prodávat."
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

chystam se na ni...

(kogamo, 3. 3. 2010 20:29)

nedavno sem si ji rezervla v knihovne tak sem zvedava kdy se mi dostane do rukou XD

...

(Geluš, 3. 3. 2010 12:43)

Zajímavé pojetí knížky, sama jsem na sebe zvědavá jestli si knihu budu muset koupit nebo si ji někdy vypůjčit .. Praha je velká ale už u jedné knížky jsem ztroskotala :D.

nieco mi to pripomina..

(Mekare, 2. 3. 2010 15:01)

..aa cyrila valšíka - vas kluk prostitut?.. keby ich tak mali u nas v kniznici, ale tu je kniznica, ze skoda reci, tak sa nedanic robit..

Hmmm

(FreeDreamerin, 1. 3. 2010 16:05)

Zní to vážně zajímavě. Červená knihovna fakt neni můj šálek kávy, takže tohle by mi mohlo sednout. Navíc už jsem něco podobnýho četla a moc se mi to líbilo.
Jsem zvědavá, jestli to někde seženu...